Rotatory do kombajnów zrębowych Baltrotors
Baltrotors produkuje rotatory do kombajnów zrębowych dla wszystkich konwencjonalnych typów kombajnów oraz maszyn górniczych na rynku. Są dostępne rotatory od 6 do 16 ton nośności. W naszej ofercie rotatorów do kombajnów zrębowych każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy w ofercie rotatory do kombajnów zrębowych dla małych, średnich i dużych kombajnów, podzielone według wielkości żurawia hydraulicznego, a także według sposobu mocowania rotatora. Najwyższej jakości rotator do kombajnu zrębowego nie musi być przesadnie drogi, wystarczy wybrać rotator produkcji Baltrotors. Rotatory do kombajnów zrębowych Baltrotors zapewniają obroty głowicy zrębnej lub ścinającej. Połączenie rotatora z obwodem hydraulicznym jest zabezpieczone dwoma przewodami hydraulicznymi. Do wyboru są dwie opcje podłączenia (rotatory o nośności 6-12 ton): boczna część dolnego kołnierza rotatora lub na dole kołnierza (wszystkie rotatory do kombajnów zrębowych Baltrotors (6–12 ton) są standardowo wyposażone w oba typy połączeń, a klient wybiera tylko, z której opcji chce skorzystać). Największe rotatory do kombajnów zrębnych Baltrotors o nośności 16 ton mają dodatkowo w podstawowym wyposażeniu trzecią możliwość podłączenia, w górnej części korpusu rotatora. Każdy klient może zatem podłączenie, które najlepiej odpowiada jego typowi głowicy do kombajnu zrębowego i żurawia hydraulicznego.
Stojan i korpus rotatorów do kombajnów zrębowych Baltrotors wykonane są ze specjalnego żeliwa o wysokiej wytrzymałości. Rotator wykonany jest z wysokiej jakości stopu stali chromowo-molibdenowej. Końcówki do podłączenia przewodów hydraulicznych są jednakowe we wszystkich rotatorach do kombajnów zrębowych Baltrotors, a mianowicie: G 1/2″.
Rotatory i chwytaki – Informacje
Maks. statyczne obciążenie osiowe = „jak duże obciążenie może wisieć na rotatorze” (30 kN = około 3 000 kg)
Maks. obciążenie osiowe dynamiczne = „jak duży ładunek może obracać rotator”
(15 kN = około 1 500 kg)
Rotatory stosowane są w maszynach przemysłowych, które wymagają nieograniczonego obrotu pracujących żurawi mechanicznych (ramion hydraulicznych). Ze względu na swoją konstrukcję rotatory umożliwiają płynną dostawę oleju hydraulicznego do potrzebnych komponentów bez ograniczania obrotu. Umożliwiają obrót o 360 stopni wokół własnej osi. Ułatwiają i przyspieszają pracę, a tym samym obniżają koszty.
Moment obrotowy lub też moment skrętu wyraża działanie siły na punkt oddalony od osi obrotu (wału rotatora). Fizycznie jest to moment siły. Nazwa moment obrotowy używana jest w obszarach technicznych dla obrotowych układów napędowych.
Zazwyczaj podaje się go w jednostkach Nm (niutonometr), a moment obrotowy 1 Nm oznacza, że wał wywiera siłę 1 niutona w punkcie oddalonym o jeden metr od osi.